Говорячи про спецтехніку різного призначення, часто доводиться чути про такі її види, як автовишка і автогідропідйомник (АГП). Наприклад, з оголошень про їхній продаж або оренду можна зробити висновок, що це одне й те саме. З технічної точки зору ці поняття хоч і тотожні, проте є певні нюанси.
Що таке автогідропідйомник
Під автогідропідйомником слід розуміти автомобільний транспорт, за допомогою якого можна піднімати людей або вантаж на висоту. Працює така техніка завдяки гідравлічній системі, конструкція якої складається з насоса, що нагнітає рідину, і гідроциліндра, де накопичується масло.
Сам автоматичний гідропідйомник розташований на спеціальній платформі, яка монтується на вантажне шасі.
Що таке автовишка
Вона є спецтранспортом, який служить для виходу на висоту. Конструктивно вона складається з підйомника, стріли і кошика, де поміщаються люди і робочий інвентар. Підйом її здійснюється за рахунок гідравлічної системи. Автовишки широко використовуються під час проведення ремонтних робіт на різних висотах.
Таким чином, кажучи про автовишку та АГП, слід мати на увазі один і той самий спецтранспорт, проте поняття «автогідропідйомник» ширше розриває технічний принцип його роботи.
На що звернути увагу під час купівлі
За необхідності купити автогідропідйомник, наприклад на сайті компанії Rhino Trucks Trade враховують такі моменти:
1. Конструкція стріли.
Сучасні АГП обладнані стрілами двох типів: телескопічними і ліктьовими. Рідше конструктори комбінують ці два види. Конструкція цього елемента безпосередньо впливає як на маневреність техніки, так і на ціну автовишки. Наприклад, ліктьові стріли дають змогу працювати в умовах недостатнього місця.
2. Ступінь підйому.
Від цього параметра безпосередньо залежить те, наскільки високо може бути доставлений вантаж або робочий персонал.
3. Вантажопідйомність.
На характеристику, що відображає вантажопідйомність платформи, звертають увагу, якщо планується використовувати автогідропідйомник для підйому на висоту габаритних і важких вантажів.
4. Шасі.
Бажано, щоб автомобіль і АГП були виконані на одному підприємстві. Однак на практиці нерідко механізм вишки одного виробництва розміщують на шасі іншого. Цей фактор негативно позначається на стійкості техніки під час проведення робіт.