Ця книжка вийшла, бо так звелів час. Вийшла напередодні піввікового ювілею Перемоги над гітлерівською Німеччиною. Вийшла, щоб розповісти про минулу війну, зокрема, про ту сторінку боротьби з німецькими окупантами, яка досі замовчувалася, про яку ще й сьогодні дехто говорить, що такої, мовляв, не було. Ця сторінка — визвольна війна Української Повстанської Армії з гітлерівцями.
На жаль, сьогодні ми ще не можемо назвати поіменно усіх земляків, які воювали з німецькими окупантами. Бо над багатьма іменами тяжіють вироки судів неправедних, морок насильницького забуття, роки і роки каторжних поневірянь по сибірах і колимах, зникнення в потаємних енкаведистських могилах.
Поіменно герої будуть названі потім, аж потім, коли стануть повністю доступними секретні архіви і в них запрацюють чесні дослідники - патріоти, а не гнучкошиї фальсифікатори. Ми віримо, що так буде. Нині ж мовою документів, спогадів безпосередніх учасників подій, уривків із мемуарної літератури та досліджень науковців потверджуємо: у всенародній боротьбі з німецькими завойовниками щонайактивнішу участь брала Українська Повстанська Армія.
Ця книжка розповідає про дії українських повстанців на терені нинішньої Рівненщини. Тобто розповідає тільки про невеличку частку визвольних змагань УПА. Але саме із часток складається ціле.
Усі українські документи і витяги з них подаємо із збереженням правопису оригіналу, німецькі і російські — в сучасних перекладах.
Ми вдячні всім, хто долучився до творення цієї книжки. Хай вона стане своєрідним пам'ятником нашим землякам — борцям з гітлеризмом. Доповнення, зауваження, пропозиції щодо даного видання просимо надсилати на адресу: 266000, м. Рівне, вул. Симона Петлюри, 1, Спілка письменників, редакція «Реабілітовані історією».

Євген ШМОРГУН


[Зміст][Слово до читачів][За Україну, за її волю!][Ми йшли до бою][Більшовики про українських повстанців]
[Поляки про українських повстанців] [Гітлерівці про українських повстанців][Війна на три фронти]>[Указ Президента України]

Uahistory.kiev.ua

Попередня

Зміст

Наступна